امروز 24 اسفند

خیابان‌های شلوغ را واگذار می‌کنم به مردم. خودم را به سرعت به خانه می‌رسانم. نزدیک به خانه باران نرمی صورتم را معطر می‌کند. باید خودم را به سینا برسانم. کلید در را که میچرخانم دعا میکنم بیدار نشده باشد. نشده. دلم نمی‌آید از باران بگذرم. اتاق ری را به آسمان نزدیکتر است. پنجره‌ی تراس را باز  می‌کنم و خودم را به باران آخر اسفند می‌رسانم. کوه‌ بی‌بی شهربانو از دور پیداست. هر وقت که هوا تمیزتر باشد بهتر پیداست. سلام بر حضرت عبدالعظیم!

در خانه چیزهایی زیادی هست که مرا به خودش وابسته کرده. خیلی از این چیزها را خودم کشف می‌کنم. آنقدر می‌خواهم تا پیدا شود یا پیدا کنم. اگر قرار باشد فقط یک چیز را در خودم ستایش کنم همین است. گشتن و گشتن و پیدا کردن! این از همان کودکی با من بوده، یک صفتِ شاید ذاتی که بی شک شانس زندگی‌ام بوده. من فقط دنبال یک سر نخ یا کلاف‌ام. بعد یا دنبالش می‌روم یا آن را به سمت خودم می‌کشانم. بالاخره باید ته این کلاف چیزی باشد که زندگی را هیجان انگیزتر کند، نه؟
هوای ته مانده‌ی زمستان را تا ته ریه‌هایم فرو می‌کشم. پنج روز است خودم را با ژلوفن سر پا نگهداشته‌ام. بعد از درد سزارین، این دندانِ کنده شده بیشتر از هر چیز مرا به عمق خودم کشانده. «درد» چیز عجیبی است.
برای سال جدید هنوز برنامه ریزی خاصی نکرده‌ام. هر چه هست در ذهنم مرور کرده‌ام و البته وقت زیادی هم نمی‌برد. شاید برنامه‌ی سال نود و سه ادامه‌ی همان کارهایی باشد که در سال نود و دو شروع کرده‌ام. نود و دو با به دنیا آمدن سینا خاطره‌ی خوبی برای ما دارد و من از سالی که گذشت با احتساب شرایطی که داشتم راضی‌ام. تلاش خودم را کردم و این برای رسیدن به این حس کافی است.
تنها باید سپاسگزار خدا باشم بابت توجه و کمکش که کم نبود.

برای همه، سال نیک بختی آرزو می‌کنم. واقعیت این که هرچه به قلبم رجوع میکنم نه رنجشی از کسی به دل گرفته‌ام نه کینه و کدورتی که بخواهم آن را بیرون بریزم. حتی اگر بدی دیده‌ام آن را از خودم می‌دانم. چرا که به این اعتقاد دارم ما عین آیینه‌ایم. پذیرفتن همین عین آرامشم بوده و هست. سلامتی همه‌تان.

/ 4 نظر / 39 بازدید
سمانه

سال خوبی داشته باشید به لطف خدا [لبخند][گل]

پری سا

سلام. قلم شیوایی دارید... تبادل لینک دارید؟ باران آخر اسفند را نباید هم از دست داد...

مریم گلپایگانی

آخی چه لطیف بود :) در خانه چیز های زیادی هست که مرا به خودش وابسته کرده... عالی بود :* خیلی وقت بود اینجا سر نزده بودم

شبیه

گاه گاهی کمی جنون دارم من جنونی مدام میخواهم_ جانی تو لیلا